Jak dbać o prawidłowy sen dziecka?

Kluczem zdrowego snu jest dobrze dobrany materac

Około jedną trzecią swojego życia każdy człowiek poświęca na sen. Nikt z nas nie chce zmarnować takiej ilości czasu na pobudki z wrażeniem zmęczenia i dyskomfortem mięśni. Szczególnie istotną rolę w higienie naszego wypoczynku odgrywa materac. Nasi milusińscy, których ciało dopiero zaczyna się kształtować, powinni spać na twardych podłożach. Jeżeli wybieramy materace dla dzieci Kraków i inne większe miasta posiadają liczne salony, w których profesjonalna obsługa pomoże nam dobrać odpowiedni materiał o prozdrowotnych właściwościach. Najlepiej skoncentrować się na rozwiązaniach, które połączą ze sobą funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Dobrze jest pamiętać, że najmłodsze pociechy najlepiej rozwijają się śpiąc na twardych podłożach typu kokos. W późniejszy okresie, po 9 lub nawet 12 miesiącu życia, można zmienić materac na bardziej miękki – z pianki lub lateksu. Ostatni materiał cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rodziców, dzięki temu, że stanowi barierę dla rozwoju roztoczy. Poza tym możliwość dobrania odpowiedniego pokrowca ułatwia utrzymanie produktu w czystości. Wszystkich wymienionych cech możemy szukać wśród materaców Hevea. Ponadto, są one ekonomiczne, ponieważ łączą ze sobą 2 materiały – twardszy kokos, na pierwszy okres życia niemowlaka oraz bardziej miękki lateks – dla starszego dziecka. Gdy nasza pociecha osiągnie odpowiedni wiek, wystarczy obrócić materac. Możemy mieć pewność, że przez cały czas użytkowania, dziecko będzie cieszyło się wysoką jakością snu i nie zaszkodzimy jego rozwojowi fizycznemu.

 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 2 =