Jak walczyć z ciągle odczuwanym zmęczeniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmęczenie jest naturalną reakcją każdego organizmu. Jeśli jednak jest ono odczuwane ciągle i nie pomaga dodatkowa ilość snu oraz odpoczynku, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Przewlekłe zmęczenie może być spowodowane przez wiele czynników, w tym depresję, anemię i niedoczynność tarczycy. W związku z tym warto zadbać o swoje zdrowie i wykonać odpowiednie badania.

Zmęczenie można jednak zwalczyć lub zredukować za pomocą odpowiednich suplementów. Oto suplementy na zmęczenie, które mogą pomóc Ci poczuć mniejsze zmęczenie.

Witamina B-12

Witamina B-12 jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która odpowiada za kilka ważnych zadań w organizmie, w tym tworzenie czerwonych krwinek i funkcje neurologiczne. Pomaga również utrzymać zdrowe komórki nerwowe i może zapobiegać spadkowi poznawczemu.

Magnez

Magnez jest niezbędnym minerałem zaangażowanym w ponad 300 reakcji enzymatycznych w organizmie. Pomaga rozluźnić mięśnie, reguluje ciśnienie krwi i utrzymuje prawidłową funkcję nerwów.

Cynk

Cynk to kolejny niezbędny minerał, który ma wpływ na wiele różnych funkcji organizmu, w tym w funkcjonowanie układu odpornościowego i gojenie się ran. Niski poziom cynku został powiązany z większym zmęczeniem i objawami depresji, dlatego ważne jest, aby utrzymać spożycie na wystarczająco wysokim poziomie, aby uniknąć niedoborów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*