Jak wybrać właściwy rozmiar koperty bąbelkowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wymiarach kopert bąbelkowych ciężko się połapać. Zwłaszcza gdy paczki oraz listy wysyłamy tylko raz na jakiś czas. Jednak taka forma pakowania jest znacznie bezpieczniejsza w porównaniu ze zwykłymi kopertami. Chroni produkty przed zagięciami i innymi drobnymi uszkodzeniami. Amortyzuje także przesyłkę w trakcie wstrząsów w transporcie. Koperty są bardzo często używane, zarówno do wysyłki firmowych dokumentów – umów i faktur, jak i różnego typu tkanin oraz drobnych elektronicznych przedmiotów.

Zalety kopert bąbelkowych

Koperta bąbelkowa występuje na rynku w 11 różnych rozmiarach. Dzięki temu ze spokojem można dopasować ją do każdego rodzaju przesyłki, zapewniając jednocześnie jej maksymalną ochronę. Wszystkie egzemplarze składają się z dwóch warstw, papierowej i foliowej, są także odporne na wilgoć i niezwykle proste w użyciu. Są tanie i można znaleźć je w każdej placówce pocztowej oraz sklepie z artykułami biurowymi. Dodatkowo nie trzeba stosować specjalnych wypełnień, które ochronią pakowany w pudełku przedmiot.

Najczęściej używanymi rozmiarami kopert są D/14, czyli wielkość odpowiadająca rozmiarowi A5 oraz G/17o wymiarze kartki A4. Należy jednak pamiętać, że wielkość wysyłanych dokumentów powinna być przynajmniej o kilka centymetrów mniejsza niż poszczególne boki koperty. W przeciwnym przypadku będziemy mieć problem z ich zapakowaniem. Zwracajmy uwagę na grubość przedmiotów, jeśli okaże się, że wybrana przez nas koperta jest za mała, zastosujmy rozmiar o jeden większy. Całość powinna być dopasowana do zawartości, tak aby w wyniku wstrząsów się nie przesuwała i nie uszkodziła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*