Jak zaplanować układ i wyposażenie dużych wnętrz biurowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przestrzeń biurowa to nie lada wyzwanie dla dekoratorów wnętrz. Jej aranżacja musi być niezwykle estetyczna, żeby nie odstraszać potencjalnych klientów. Powinna podobać się pracownikom i sprzyjać pracy. W końcu nie ma nic gorszego niż przebywanie 8 godzin dziennie w miejscu, które zamiast koić nerwy tylko nas przytłacza. I wreszcie, przestrzeń biurowa powinna być maksymalnie funkcjonalna. Jak to jednak zrobić? W co warto zainwestować, aby przestrzeń biurowa spełniała wszystkie powyższe kryteria?

Funkcjonalność przestrzeni

Nie ma co tu kryć – biura to zazwyczaj miejsca, w których dużo się dzieje. Przeważnie pracuje tam dużo ludzi, a każdy z nich powinien mieć zapewnione odpowiednie stanowisko pracy. Przestrzeń biurowa musi być funkcjonalna. Powinna się tam znajdować odpowiednia liczba półek, szuflad, sejfów, stanowisk z kserem, drukarkami, skanerami i wszystkimi innymi sprzętami biurowymi. Dlatego jedynym słusznym wyjściem jest zainwestowanie w meble biurowe na wymiar, które w 100% będą spełniały wszystkie wymagania. Będą maksymalnie funkcjonalne i idealnie dopasowane do przestrzeni.

Zapewnienie estetyki wnętrzu

Bez dwóch zdań, powierzchnia biurowa musi być estetyczna. Meble powinny być spójne kolorystycznie, a decydując się na jakieś kolory przewodnie, warto pamiętać, że  nie powinno być ich więcej niż dwa. Dobrze jest, kiedy powierzchnia ma elementy wspólne. Świetnie sprawdzają się na przykład schody wykonane z tego samego surowca co podłoga, czy meble. Takie schody również można zamówić na wymiar między inny tutaj: http://pluciennik.pl/schody/. Dzięki takiemu dodatkowi uzyskamy spójne i oryginalne wnętrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*