Jaki piec wybrać do balii ogrodowej?

Przy zakupie balii ogrodowej jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór odpowiedniego pieca. Dzięki temu będziemy mogli dostosować temperaturę wody, do naszych potrzeb. Metody ogrzewania balii można podzielić na system bezobsługowy, w którym zasilanie jest elektryczne oraz wymagające obsługi. Tutaj główną rolę odgrywa piec opalany drewnem. Jest jeszcze możliwa hybryda tych systemów.

Wybór odpowiedniej opcji

Z reguły balia ogrodowa na piec zewnętrzny posiada płaszcz wodny. Urządzenie łączy się z balią za pomocą dwóch rur. Im rury krótsze, tym lepiej, bo dzięki temu osiągamy mniejszą utratę ciepła. Wymiana wody następuje na zasadzie mieszania się wody ciepłej z zimną. Taki rodzaj pieca jest polecany szczególnie tym osobom, które posiadają sporą ilość miejsca. Można wówczas umieścić go tuż przy balii. W innym wypadku piec musi być umiejscowiony w jej wnętrzu i zajmuje dodatkową przestrzeń. Zarówno piec opalany drewnem jak i ten elektryczny posiadają podobną moc grzewczą. Są też zbudowane na zasadzie tej samej technologii. Różni je jedynie umiejscowienie pieca. Każdy musi osobiście zdecydować, na czym mu najbardziej zależy. Jeśli piec będzie umieszczony na zewnątrz, ucierpi na tym estetyka. Natomiast usytuowanie go wewnątrz, zabierze trochę miejsca.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − sześć =