Jakie manekiny krawieckie warto zakupić do swojej pracowni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zakładasz pracownię szycia lub projektowania mody, będziesz musiał zainwestować w kilka przedmiotów. Oprócz maszyny do szycia i innych urządzeń, będziesz chciał również rozważyć zakup manekinów krawieckich. Te manekiny są używane do tworzenia wzorów, dopasowywania uszytych ubrań do sylwetki.

Najlepsze manekiny krawieckie są zaprojektowane tak, aby odwzorowywać kształt ciała prawdziwej osoby. To czyni je idealnymi do pomocy w tworzeniu odzieży, która pasuje dobrze i wygląda świetnie na każdym, kto ją nosi. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów manekinów krawieckich dostępnych, nie wszystkie z nich są wykonane jednakowo. Poniższy przewodnik pomoże Ci wybrać najlepszy manekin krawiecki do Twojej pracowni.

Manekiny pełne

Manekiny pełne są idealne dla projektantów odzież, którzy muszą odpowiednio dopasować uszyte ubrania. Manekiny posiadają konkretne wymiary każdej części ciała, w tym biustu, talii i bioder, a także szerokości ramion i długości rąk. W ten sposób można na nich mierzyć nie tylko koszule i kamizelki, ale również spódnice czy spodnie. Na stronie z manekinami: https://emanekiny.pl/krawieckie dostępne zarówno wymiary standardowe (od 34-A do 46-D), jak i te bardziej niestandardowe.

Manekiny częściowe

Częściowe manekiny wyglądają jak przód osoby, ale nie mają rąk ani nóg, są zatem idealne do dopasowania ubrań, które nie mają pełnej długości: kurtek, kamizelek, spodni i spódnic bez zamków błyskawicznych lub muchy z przodu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*