Podnośniki – kursy na uprawnienia

Podnośniki w tym np. koszowe wymagają odpowiednich kwalifikacji do ich używania. Są bardzo skomplikowane i aby je obsługiwać trzeba przejść specjalistyczne szkolenie. Jakie jest to szkolenie, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać licencje i jakie są koszty takiego szkolenia ? O tym w dalszej części artykułu.

Kursy na podnośniki koszowe są organizowane przez wiele firm. Ich cena waha się w granicach 500 zł. – 600 zł. Samo szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na tej pierwszej dowiadujemy się cennych informacji o działaniu, zastosowaniu podnośników i ich serwisowaniu. W drugiej części w praktyczny sposób można nauczyć się obsługi takich podnośników. Czas, jaki potrzeba na wykonanie takiego szkolenia to ok. 25 h.

Wymagania, jakie należy spełnić, aby móc przystąpić do szkolenia to ukończone 18 lat oraz posiadanie orzeczenia lekarskiego, które zezwala na obsługę urządzeń transportu bliskiego. Odbycie samego szkolenia nie uprawnia do pracy na takim sprzęcie. Po jego ukończeniu uzyskuje się zaświadczenie o ukończeniu kursu i z nim trzeba udać się na państwowy egzamin. Tylko po jego pozytywnym zaliczeniu można podjąć pracę z podnośnikami. Czas trwania kursu w zależności od intensywności o tydzień lub dwa tygodnie.

Po odbyciu szkolenia, aby uzyskać uprawnienia, należy przystąpić do egzaminu. Jest on organizowany przez Urząd dozoru Technicznego (UDT). Jest to egzamin płatny, a w jego ramach otrzymujemy legitymacje operatora. Ceny takiej weryfikacji to 150 zł. Posiadanie takiej licencji otwiera wiele nowych możliwości zawodowych.

Sprawdź także oferty wynajmu podnośników: “podnośniki koszowe Gliwice”, “podnośniki Katowice”.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 6 =